Zalecenia dotyczące bezpieczeństwa
Oznaczenia stosowane w niniejszej instrukcji
|
|
Symbol błyskawicy wpisanej w trójkąt równoramienny ostrzega o niebezpiecznym, niezaizolowanym napięciu obecnym w urządzeniu, o wartości, która może narazić użytkownika na ryzyko porażenia prądem elektrycznym.
|
Wykrzyknik wpisany w trójkąt zwraca uwagę użytkownika na konieczność zapoznania się z ważnymi instrukcjami dot. działania oraz konserwacji (serwisowania) w dokumentacji załączonej do urządzenia.
|
Pojazd należy prowadzić w bezpieczny sposób. Nie należy dopuszczać do sytuacji, w której jesteśmy rozproszeni podczas jazdy, oraz należy być świadomym warunków drogowych. Nie należy zmieniać ustawień ani żadnych funkcji. Przed dokonaniem powyższych czynności zalecamy zjechać z drogi w sposób bezpieczny i zgodny z przepisami ruchu drogowego.
W celach bezpieczeństwa niektóre z funkcji będą wyłączone do momentu użycia hamulca postojowego.
|
Aby zmniejszyć ryzyko porażenia prądem, nie należy zdejmować pokrywy ani tylnej części urządzenia. Żadne części wewnątrz urządzenia nie mogą być naprawiane przez użytkownika. W celu serwisowania należy wezwać wykwalifikowany personel serwisowy.
|
Aby zminimalizować ryzyko pożaru lub porażenia prądem, nie należy wystawiać urządzenia na działanie deszczu i wilgoci oraz należy je chronić przed kapiącą i rozbryzgującą wodą.
|
Podczas prowadzenia auta należy upewnić się, że poziom głośności urządzenia jest wystarczająco niski, by usłyszeć dźwięki pochodzące z zewnątrz.
|
Należy uważać, aby urządzenie nie zostało upuszczone i należy unikać silnych uderzeń.
|
Kierowca podczas jazdy nie powinien obserwować ekranu. W przeciwnym razie może to doprowadzić do nieostrożnej jazdy i być przyczyną wypadku.
OSTRZEŻENIE:
- Podczas jazdy nie należy korzystać z telefonu komórkowego. Aby korzystać z telefonu komórkowego, należy najpierw zatrzymać się w bezpiecznym miejscu.
- Korzystanie z nawigacji radiowej nie zwalnia kierowcy z odpowiedzialności. Zawsze należy przestrzegać kodeksu drogowego. Należy zawsze obserwować bieżącą sytuację na drodze.
- Jeśli instrukcje wydawane przez system nawigacji są sprzeczne z odnośnymi przepisami ruchu drogowego oraz panującą na drodze sytuacją, zawsze należy brać pod uwagę te ostatnie.
- Aby zapewnić bezpieczeństwo podczas jazdy, z menu systemu nawigacji należy korzystać przed rozpoczęciem podróży lub podczas postoju.
- Podczas jazdy na niektórych obszarach, ulicach jednokierunkowych, w przypadku zakazu skrętu lub zakazu wjazdu (np. w strefach dla pieszych), system nawigacji wyświetli ostrzeżenie. W takich przypadkach należy zachować szczególną ostrożność.
- System nawigacji nie bierze pod uwagę względnego bezpieczeństwa na proponowanych trasach. Dla sugerowanych tras nie są brane pod uwagę takie czynniki, jak blokady dróg, place budowy, ograniczenia dot. wysokości i masy, warunki drogowe oraz pogodowe, ani inne kwestie mające wpływ na bezpieczeństwo na drodze oraz czas podróży. Decyzja o wyborze odpowiedniej trasy należy do kierowcy.
- Aktualnie obowiązujące na drodze ograniczenia prędkości zawsze mają pierwszeństwo przed wartościami w zapisanych danych. Niemożliwe jest zagwarantowanie w każdej sytuacji zgodności wartości prędkości w systemie nawigacji z bieżącymi przepisami ruchu drogowego.
- W przypadku prób odnalezienia służb ratowniczych (szpitale, straż pożarna itd.) nie należy polegać wyłącznie na systemie nawigacji. Nie można zagwarantować, że lokalizacje wszystkich znajdujących się w pobliżu służb ratowniczych są zapisane w bazie danych. Aby uzyskać w takich sytuacjach pomoc, należy samodzielnie ocenić sytuację oraz wykorzystać inne możliwości.
UWAGA:
- Gdy silnik jest wyłączony, nie należy pozostawiać włączonego systemu nawigacji. Może to doprowadzić do rozładowania akumulatora pojazdu. Z systemu nawigacji należy korzystać zawsze przy włączonym silniku.
- Nie należy rozmontowywać ani modyfikować systemu. Mogłoby to doprowadzić do wypadku, pożaru lub porażenia prądem.
- W niektórych krajach/regionach mogą występować przepisy ograniczające korzystanie z ekranów wideo podczas jazdy. Z systemu należy korzystać tylko wtedy, kiedy pozwala na to prawo.